Eliminacje do 58. do Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu

27 kwietnia 2024 r.
W eliminacjach wzięli udział:
– Zespół Śpiewaczy „Kowalanki” z Kowalina, gmina Kraśnik,
– Zespół „Wesoła Gromada” z Dzierzkowic,
– Zespół Śpiewaczy „Blinowianeczki” z Blinowa z Panią Janiną Markut – Mistrzynią, gmina Szastarka,
– Solista Mirosław Kolasa z Szastarki.
Komisja eliminacji Wojewódzkiego Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych 2024 do 58. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym – przeprowadzonych dla powiatu kraśnickiego – w składzie:
1) Elżbieta Katarzyna Kędzierska – Dyrektor Departamentu Kultury, Edukacji i dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego
2) prof. Jan Adamowski – folklorysta, antropolog kultury
3) dr Artur Sępoch – Zastępca Dyrektora ds. Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
postanowiła zakwalifikować do udziału w Eliminacjach Wojewódzkich
w kategorii zespołów śpiewaczych: Zespół Śpiewaczy „Kowalanki” z Kowalina,
w kategorii śpiewaków: Mirosława Kolasa,
w kategorii mistrz i uczeń: Mistrzyni Janina Markut z Zespołem Śpiewaczym „Blinowianeczki” z Blinowa.
Nominowanym serdecznie gratulujemy!
Nagrody pieniężne dla laureatów i uczestników ufundowało Starostwo Powiatowe w Kraśniku.
Podczas Eliminacji powiatowych obecna była dr Ewa Sikora – Chołody – instuktorka Biura Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, koordynatorka 58. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.
Eliminacje powiatowe uświetnił swoim występem Zespół Tańca Ludowego „Urzędów” z Ośrodka Kultury pod kierunkiem instruktorki tańca Agnieszki Pietrzak z Centrum Inicjatyw Artystycznych, którego szefem jest Grzegorz Mączka. Urzędowskim tancerzom towarzyszył Zespół „Vox Celestis” z prowadzącym Janem Kowalem – instruktorem muzyki OK Urzędów.