Św. Mikołaj w gminie Urzędów

Okres świąteczny to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci. Pomimo braku białego puszystego śniegu, św. Mikołaj przemierzył całą naszą gminę. Pojawił się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Urzędowie 5 grudnia, w Domu Wiejskim w Józefinie 8 grudnia, w Świetlicy Wiejskiej w Moniakach 9 grudnia, a w Wiejskim Domu Kultury w Bobach 10 grudnia.

Oczekując upragnionego Gościa dzieci aktywnie uczestniczyły w grach i zabawach ruchowych, tańcach i konkursach Podczas wizyty Mikołaja dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze i popisywały się swoimi talentami. Obecni na spotkaniu rodzice i dziadkowie z zachwytem obserwowali występy swoich pociech.

Mikołaj rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich aby były grzeczne, słuchały rodziców i dziadków. Na zakończenie obdarował wszystkich słodkimi upominkami przygotowanymi przez panie z naszych bibliotek. Oczekiwana przez cały rok wizyta św. Mikołaja przyniosła naszym dzieciom wiele radości i uśmiechu. Dzieci i my długo będziemy pamiętać to spotkanie. Już dzisiaj z utęsknieniem czekamy na kolejną wizytę Mikołaja. Do zobaczenia za rok!

Teresa Kaźmierak

8 grudnia – Józefin