Narodowe Czytanie – BALLADY i ROMANSE

Rynek w Urzędowie – 14 września. Narodowe Czytanie – BALLADY i ROMANSE pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej. Na początku dyrektor Ośrodka Kultury Teresa Kaźmierak odczytała list od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, skierowany do mieszkańców gminy Urzędów. Wydarzenie zostało przygotowane przez naszą Bibliotekę Publiczną z kier. Agnieszką Cholewińską. Naszym gościem był starosta kraśnicki Andrzej Rolla, który również włączył się w tę ogólnopolską akcję. Do wspólnego czytania włączyli się pracownicy OK i Biblioteki oraz Grupa Literacka Preludium działająca przy OK, uczniowie z ZSO im. Wł. Jagiełły, a także pracownicy OPS z p. kier. Anną Grzebulską i KGW Bęczyn. Tegoroczne Narodowe Czytanie ma na celu umacniać jedność i poczucie wspólnoty Polaków na całym świecie. Niech będzie wspólnym świętem czytelnictwa.