Biblioteka Publiczna

Biblioteka Publiczna w Urzędowie wchodzi w skład Ośrodka Kultury. Podlegają jej trzy filie: w Bobach, Moniakach i Popkowicach.

Biblioteka ta należy do jednej z najstarszych tego typu placówek w powiecie kraśnickim. Księgozbiór gromadzony był już na początku lat trzydziestych XX wieku. Do tej pory rozrósł się on liczebnie. Obecnie liczy 10 219 woluminów. Co roku wzbogaca się o nowe wartościowe wydawnictwa z różnych dziedzin. W szczególności w literaturę popularno – naukową dla dzieci, młodzieży i studentów. Bogaty jest również księgozbiór regionalny. Gromadzimy wszystkie publikacje, które ukazują się na temat gminy. Dużą popularnością cieszy się teczka wycinków o regionie, gromadzona od 1962 roku. Polecamy 30 tytułów czasopism, które można czytać na miejscu, a także wypożyczać do domu.

Zainteresowanie czytelnictwem ze strony mieszkańców Urzędowa jest duże. Biblioteka każdego roku rejestruje blisko 800 czytelników. Jedną z podstawowych form działalności biblioteki jest promowanie wiedzy o regionie, prowadzenie lekcji bibliotecznych i konkursów o naszej miejscowości. Inną płaszczyzną aktywności Biblioteki jest upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, poprzez współpracę ze szkołami, przedszkolami i organizacjami z terenu gminy. Organizujemy prace plastyczne dla dzieci, konkursy, głośne czytanie bajek i inne imprezy popularyzujące książkę. Dużym zainteresowaniem cieszą się organizowane każdego roku ,,FERIE W BIBLIOTECE” i ,,WAKACJE Z KSIĄŻKĄ”.

 

Biblioteka Publiczna w Urzędowie – tel.  81 82 25 146

Biblioteka Publiczna w Bobach – tel. 725 295 023

Biblioteka Publiczna w Moniakach – tel. 691 087 479

Biblioteka Publiczna w Popkowicach – tel. 691 526 298