Orszak Trzech Króli

orszak

Miasto Urzędów po raz  pierwszy włączyło się w ogólnopolską akcję zorganizowania uroczystości Święta Trzech Króli. Orszak jest realizowany we współpracy z warszawską Fundacją Orszak Trzech Króli, której działania związane są z obchodami święta Objawienia Pańskiego.

Serdecznie zapraszamy do przemarszu razem z nami w Orszaku, przekażmy światu dobrą nowinę, wspólnie zaśpiewamy piękne polskie kolędy!

Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. o godzinie 11.30  w kościele pw. Św. Mikołaja w Urzędowie. Następnie kolorowy orszak na czele z Trzema Królami i Pastuszkami wyruszy w kierunku Rynku do Szopki Betlejemskiej. W trakcie przemarszu dzieci i młodzież ze szkół z terenu naszej gminy będą odgrywać wcześniej przygotowane scenki teatralne. Całość uświetni orkiestra strażacka z kapelmistrzem Tadeuszem Sabłem oraz zespół Vox Celestis pod kierunkiem Jana Kowala.

To wydarzenie nie tylko religijne, ale również społeczne, które promuje wartości rodzinne, integruje lokalną społeczność oraz budujące więzi z miastem , całą gminą oraz jej  mieszkańcami. Zachęcamy wszystkie organizacje pozarządowe do udziału w Orszaku. Zapraszamy mieszkańców, dzieci, młodzież i dorosłych, którzy chcieliby spróbować swoich sił i wystąpić w roli rycerzy, legionistów, aniołów, diabłów czy członków dworu Heroda. Chętni mogą się zgłaszać do Ośrodka Kultury w Urzędowie. lub pod nr tel. 81 82 25 081.

Organizatorzy Orszaku zachęcają do udziału szczególnie rodziny z dziećmi. Głównym celem tego wydarzenia jest pokazanie, że uroczystość Objawienia Pańskiego to przede wszystkim święto rodzin. Ważne jest wspólne kolędowanie i zabawa, ale najważniejszym celem jest to, aby pokłonić się Jezusowi.