Głos Ziemi Urzędowskiej 2005

Monika Jastrzębska

Sport w ZSO Urzędów

W naszej szkole duży nacisk kładzie się na rozwój fizyczny uczniów. Poza przydzielonymi godzinami wychowania fizycznego organizowane są przez nauczycieli wychowania fizycznego pozalekcyjne zajęcia sportowe, na których młodzież może aktywnie spędzać wolny czas. Poza tym, drużyny siatkarskie zgłaszane są do rozgrywek w Powiatowej Lidze Piłki Siatkowej „PLAS” (chłopcy LO), Lubelskiej Lidze Piłki Siatkowej (dziewczęta LO), natomiast dziewczęta z gimnazjum i z podstawówki rywalizują w Wojewódzkiej Lidze Kadetek i Młodziczek „Znicz”.

Dzięki temu, w roku szkolnym 2004/2005 możemy być dumni z wielu sukcesów sportowych naszych uczniów.

Największe sukcesy uczniowie odnoszą w piłce siatkowej. I tak dziewczęta z SP w mini piłce siatkowej „trójki” zajęły I miejsce w Mistrzostwach Powiatu i II miejsce w Mistrzostwach Rejonu. Drużynę reprezentowały: Sylwia Serwa, Patrycja Banach, Renata Gajewska, Paulina Surdacka, Angelika Chruścielewska, Beata Mazur.

Młodsze koleżanki (Paulina Siemion, Karolina Brożek, Beata Mazur, Ilona Kowalik, Angelika Chruścielewska) zajęły II miejsce w powiecie. Natomiast chłopcom (Patryk Jastrzębski, Artur Pietrzyk, Grzegorz Dębski, Sławomir Cieślicki) udało się wywalczyć II miejsce w powiecie w mini piłce siatkowej „dwójki”, a „trójki” w składzie: Rafał Broniec, Patryk Jastrzębski, Przemysław Cieślicki, Tomasz Michalak, Bartosz Mazurkiewicz i Mariusz Sic zajęli III lokatę.

Gimnazjum reprezentowały uczennice: Bernadetta Cieślicka, Paula Parczyńska, Anna Lewandowska, Magdalena Mazurkiewicz, Paula Gałkowska, Katarzyna Łączka, Katarzyna Jagiełło, Aleksandra Strzelecka i Ilona Nowotnik. Dziewczęta były najlepsze w powiecie i wywalczyły II miejsce w Mistrzostwach Rejonu.

Wielką niespodziankę sprawiły nam drużyny siatkarskie z liceum, które wygrały powiat, rejon i po raz pierwszy miały możliwość gry w Wojewódzkiej Licealiadzie. Drużyna dziewcząt w składzie: Anna Gozdalska, Beata Gozdalska, Agnieszka Michalak, Kinga Strzelecka, Agata Michalak, Marzena Chapska, Anna Surdacka, Sylwia Mazik, Aleksandra Mazik i Anna Pomorska wywalczyła III miejsce w województwie zdobywając brązowy medal.

Natomiast chłopcy w składzie Bartosz Gozdalski, Mateusz Stępniak, Szymon Bednara, Jarosław Witek, Cezary Syroka, Rafał Wołoszyn ukończyli rywalizację na V miejscu.

Poza sukcesami w siatkówce nasi uczniowie osiągają również dobre wyniki w innych dyscyplinach sportowych. I tak na przykład w koszykówce i piłce nożnej halowej chłopcy SP zajęli II miejsce (Przemysław Cieślicki, Mariusz Sic, Tomasz Michalak, Błażej Płecha, Grzegorz Wójcicki, Bartosz Mazurkiewicz, Rafał Broniec, Tomasz Skoczylas, Mateusz Zacharski, Grzegorz Pączek, Patryk Jastrzębski, Grzegorz Dębski, Mateusz Kalisz).

Mateusz Jacniacki zajął I miejsce w rejonie w pływaniu na 50 m stylem dowolnym. Krzysztof Rolla i Ewa Jacniak uzyskali najlepsze czasy w województwie w biegu na 1000 m, a siostra Małgorzata Jacniak zajęła II miejsce w województwie w biegu na dystansie 600 m. Sztafeta dziewcząt gimnazjum w biegach przełajowych przybiegła na metę jako trzecia w rejonie. Chłopcy z gimnazjum: Michał Bednara, Kamil Cięszczyk, Rafał Cięszczyk, Marek Sapuła, Damian Kowalski, Krzysztof Zacharski, Krzysztof Rolla, Tomasz Kalisz wywalczyli III miejsce w powiecie w piłce ręcznej, natomiast dziewczęta III miejsce w koszykówce i piłce ręcznej. Dziewczęta z liceum zostały sklasyfikowane na II miejscu w powiecie w Lidze LA. Beata Gozdalska zajęła II miejsce w biegu na 100 m, a Emilia Wojtowicz była trzecia w biegu na 800 m, natomiast Sylwia Mazik zajęła III miejsce w skoku w dal. Sztafeta 4 × 100 w składzie Emilia Trancygier, Edyta Pokora, Agata Michalak i Beata Gozdalska przybiegła na metę jako druga. Chłopcom natomiast udało się wywalczyć I miejsce w powiecie w piłce ręcznej (Krzysztof Smoliński, Mateusz Stępniak, Bartosz Gozdalski, Jarosław Witek, Cezary Syroka, Krzysztof Bogusławski, Szczepan Jagiełło, Łukasz Czarnota, Kamil Krawczyk, Szymon Bednara).

Te wszystkie osiągnięcia nie byłyby możliwe gdyby nie praca wszystkich uczniów, a także praca społeczna nauczycieli wychowania fizycznego.

Mamy nadzieję, że przyszłe lata przyniosą nam jeszcze więcej sukcesów sportowych i zadowolenia z pracy z tak wspaniałą młodzieżą.

Brązowe medalistki Wojewódzkiej Licealiady – siatkarki z LO Urzędów z opiekunką Moniką Jastrzębską