Dożynki Powiatowe 2017

3 września odbyły się Dożynki Powiatowe, które zorganizowano na stadionie LKS „Tęcza” w Kraśniku. Organizatorami dożynek w tym roku był Urząd Gminy w Kraśniku i kraśnickie Starostwo Powiatowe.

Nie mogło oczywiście zabraknąć urzędowskiego stoiska promocyjnego, które tradycyjnie przygotował Ośrodek Kultury w Urzędowie we współpracy z paniami z KGW z Moniak oraz Bobów. Warto zaznaczyć, że nasze stoisko prezentujące lokalne rękodzieło, owoce odchodzącego już lata oraz wspaniałe przysmaki zajęło II równorzędne miejsce wraz z kilkoma innymi stoiskami.

W konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy brały udział dwa wieńce z terenu naszej gminy: KGW z Moniak oraz KGW z Bobów-Kolonii. Wieniec przygotowany przez panie z Bobów-Kolonii okazał się tym najpiękniejszym z całego powiatu, zajmując I miejsce w kategorii wieńców tradycyjnych w Powiatowym Konkursie Wieńców Dożynkowych. Wieniec przygotowany przez KGW z Moniak otrzymał wyróżnienie.

Ponadto kilku mieszkańców naszej gminy otrzymało nagrody i dyplomy. Pan Bogusław Komaszka z Natalina od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi otrzymał odznakę „Zasłużony dla rolnictwa”, natomiast państwo Katarzyna i Roman Dul z Bobów-Kolonii otrzymało nagrodę i dyplom za zajęcie III miejsca w Powiatowym Konkursie na najbardziej zadbane gospodarstwo rolne.